Jubileusz 45-lecia

W maju 2017 r. z okazji 45-lecia istnienia naszego przedszkola Uchwałą nr LXV/1573/17 Rady Miasta Krakowa (link) zostało nadane mu imię Stanisława Pagaczewskiego. W jubileuszu wzięli udział m.in. przedstawiciele Rady Miasta Krakowa, Wydziału Edukacji, Kuratorium Oświaty, Rady Dzielnicy. Szczególnymi gośćmi byli potomkowie rodu Pagaczewskich. Podczas uroczystości nastąpiło odsłonięcie portretu Stanisława Pagaczewskiego przez syna Tomasza Pagaczewskiego, Panią Dyrektor Ewę Gubała oraz Pana Dariusza Domajewskiego –Zastępcę Dyrektora Wydziału Edukacji.

Część artystyczna została przygotowana z udziałem dzieci i rodziców. W postacie aktorów „Historii przedszkola 130 z Baltazarem Gąbką w tle” wcielili się przedstawicieli Rady Rodziców. Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne w inscenizacji „Spacerkiem po Krakowie”.

Dzisiaj Przedszkole ma swojego patrona, własne logo, hymn i realizuje swoją wizję.