Człowiek – przedziwna maszyna

Innowacja realizowana w roku  szkolnym 2021/2022 przez Anitę Prokuską.

Wiemy, iż naturalną cechą każdego dziecka jest ciekawość, a także potrzeba zadawania pytań, chęć poznawania otaczającego świata i dowiadywania się nowych, interesujących rzeczy. Realizacja tej innowacji mam nadzieje, że w jakimś stopniu zaspokoi te potrzeby oraz zachęci do myślenia, porównywania, opowiadania oraz uruchomi wyobraźnię dzieci. Wychowankowie dowiedzą się, że ich ciało, z którymi mają do czynienia, na co dzień, kryje wiele tajemnic, które można i warto odkrywać. Podczas realizacji tej innowacji ich słownictwo wzbogaci się o nowe pojęcia oraz rozwiną wszystkie procesy poznawcze.

Poszczególne zagadnienia, które będą realizowane w ramach innowacji:

• ZmysÅ‚y
  • UkÅ‚ad kostny
  • UkÅ‚ad mięśniowy
  • UkÅ‚ad krwionoÅ›ny
  • UkÅ‚ad oddechowy
  • UkÅ‚ad trawienny
  • UkÅ‚ad nerwowy
  • Oczy

Przeprowadzenie powyższej innowacji da dzieciom możliwość nauki pracy w grupie, prowadzenia obserwacji, wyciągania wniosków a także da możliwość rozwijania zainteresowań i pogłębiania wiedzy przyrodniczej.