„Pola Nadziei”

hospicjum-logo 190xPola Nadziei to ogólnopolska akcja niesienia pomocy podopiecznym hospicjów.
Celem prowadzonej akcji jest nie tylko pozyskanie środków finansowych na opiekę dla nad chorymi w ostatnim okresie ich życia, ale również szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych.
Już od 1981 roku kampania ta przygotowywana jest przez Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza” w Krakowie.
Hospicjum św. Łazarza obejmuje wszechstronną opieką chorych w terminalnym okresie choroby, by mogli godnie żyć, aż do końca. Pomoc skierowana jest również do rodzin pacjentów, które często potrzebują wsparcia duchowego i fachowej porady, dotyczącej pielęgnacji chorego w trudnych dla obu stron chwilach.
Opiekę tę sprawuje zespół lekarzy, pielęgniarek, psychologów, rehabilitantów oraz kapelana. Działania zespołu są wspierane przez liczną grupę przeszkolonych wolontariuszy.
www.polanadziei.pl/program/