Miejski Program Sportowy „ Akademia Przedszkolaka”

Jest to bezpÅ‚atny Program Sportowy „Akademii Przedszkolaka” realizowany przez WydziaÅ‚ Sportu UMK skierowany doakademia przedszkolaka najmÅ‚odszych mieszkaÅ„ców Krakowa, tj. dzieci w wieku 5 – 6 lat z oddziałów przedszkoli publicznych i niepublicznych. Celem programu jest zainteresowanie przedszkolaków systematycznÄ… aktywnoÅ›ciÄ… ruchowÄ…, zapoznanie z różnorodnymi i atrakcyjnymi formami ruchu oraz rozbudzenie sportowej pasji w dziecku.
Program obejmuje cykl 7-8 spotkań. Spotkania odbywać się będą na terenie Małej Hali Tauron przy ul. Lema7. Zajęcia prowadzone będą przez nauczycieli zatrudnionych w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym Kraków Zachód. Ćwiczenia będą miały charakter ogólnorozwojowy, zabawowy, rekreacyjny z wykorzystaniem sprzętu sportowego, odpowiedniego do grupy wiekowej uczestników.
Celem zajęć jest angażowanie dzieci do różnorodnych form aktywności ruchowej oraz rozbudzanie zainteresowań sportowych.

www.mos-zachod.pl/akademia-przedszkolaka/