Kampania „Rowerowy Maj”

rowerowy maj„Rowerowy Maj” to najwiÄ™ksza kampania w Polsce promujÄ…ca zdrowy tryb życia i zrównoważonÄ… mobilność wÅ›ród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. Rowerowy Maj poprzez zabawÄ™ poÅ‚Ä…czonÄ… z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jak i hulajnogÄ™, deskorolkÄ™ czy rolki jako Å›rodek transportu do szkoÅ‚y i przedszkola, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymujÄ… siÄ™ również po zakoÅ„czeniu kampanii. Kampania „Rowerowy Maj” skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom zmniejszajÄ…c liczbÄ™ samochodów dowożących dzieci i motywujÄ…c samorzÄ…dy do inwestycji rowerprorowerowych.
Zasady kampanii sÄ… bardzo proste.
Każdy przedszkolak i nauczyciel, który w maju dotrze do przedszkola w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat grupowy. Dla najaktywniejszych uczestników: grupy i przedszkola przewidziane są atrakcyjne nagrody.
Więcej informacji na stronie: Rowerowy Maj