„Góra grosza”

Akcja Góra Grosza organizowana jest co roku na przełomie listopada i grudnia w szkołach i przedszkolach w całej Polsce. gora grosza123
Akcja przeprowadzana jest przez zbiórkę monet groszowych (od 1 grosza do 50 groszy).
Organizatorem akcji jest Towarzystwo Nasz Dom.
Patronat nad akcjÄ… obejmuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, zawodowych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka.
Towarzystwo Nasz Dom utworzyło już kilkanaście domów dla dzieci, pomogło w utworzeniu kilkunastu kolejnych. W takich domach, w przeciwieństwie do wielu dużych instytucji, dzieci mają realną szansę wrócić do swojego domu i znajdują uczucie, zrozumienie i efektywną pomoc dla siebie i własnych rodzin.
Takie akcje pozwalają uzmysłowić dzieciom, że warto pomyśleć o innych i im pomóc; że za parę groszy nic nie zdołamy kupić, ale razem działając wspólnie możemy podarować komuś piękny prezent.

www.towarzystwonaszdom.pl/gora-grosza/