Przedszkolaki czytają – Projekt plecaczkowy

Projekt skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodzin oraz nauczycieli przedszkolnych. Ma na celu wspieranie czytelnictwa, kształtowanie dobrych nawyków czytelniczych, popularyzację wartościowej literatury dla dzieci oraz dotarcie z nią do domów ubogich w książki. Projekt organizowany jest przez Wydawnictwo Zakamarki.
Zasady działania są bardzo proste.
Każdy przedszkolak otrzymuje na tydzień do domu plecaczek z zestawem książek, które ma za zadanie przeczytać wraz z rodzicami lub opiekunami. Następnie wybrać ulubioną spośród nich i wykonać pracę plastyczną z nią związaną. Pracę należy wykonać
w specjalnie przygotowanym na prace przedszkolaków „Zeszycie rysunków” znajdującym się w plecaku. oraz  podpisać ja imieniem dziecka i inicjałem nazwiska.
Następnie plecaczek wraca do przedszkola wraz z wykonanym przez dziecko obrazkiem (ilustracją do przeczytanych książeczek), aby kolejne dziecko mogło zabrać go do domu.
Podsumowaniem projektu jest prezentacja prac dzieci w przedszkolu.