Październik 2023

2 października dzieci z grup: II, III, IV i V będą obchodzić Światowy Dzień Ptaków.

3 października w ramach projektu edukacyjnego ,,Przedszkolaki Szlakiem Kopców Krakowskich” dzieci z grupy III i V wybiorą się na Kopiec Józefa Piłsudskiego, na którym odbędzie się uroczyste zakończenie projektu.

5 października dzieci z grupy IV wybiorą się do osiedlowej biblioteki na lekcję biblioteczną pt. ,,Jesień w polu, w sadzie i w ogrodzie”.

10 października przedszkolaki z wszystkich grup będą obchodzić Światowy Dzień Drzewa. Tego samego dnia dzieci z grupy IV i V po południu pojadą na zajęcia sportowo-rekreacyjne w ramach programu ,,Akademia Przedszkolaka”.

11 października grupa I i II będzie świętować Dzień Dziewczynek, natomiast grupa V weźmie udział w warsztatach muzealnych na Wawelu pt. ,,Kraków w legendach – Smocza Jama”.

12 października dzieci z grupy V wezmą udział w lekcji bibliotecznej pt. ,,Planszówki w bibliotece”, organizowanej w osiedlowej bibliotece.

13 października dzieci z grupy IV wystawią przedstawienie z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Od 16 do 20 października w przedszkolu będziemy obchodzić tydzień patrona naszego przedszkola – Stanisława Pagaczewskiego.

24 października odbędą się warsztaty Karmiba – bajka o wstydzie. Po południu dzieci z grupy IV i V pojadą do małej hali Tauron Arena na zajęcia sportowo-rekreacyjne w ramach programu ,,Akademia Przedszkolaka”.

27 października dzieci z grupy IV pojadą do Muzeum Inżynierii i Techniki na warsztaty pt. ,,Strefa Klocków”.

31 października dzieci z grupy II będą obchodzić Dzień Dyni.

W październiku dzieci z grupy III będą realizować temat ,,Skały i kamienie” będący pierwszym modułem innowacji pedagogicznej pt. „Skarby Ziemi”.