foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Bajkowe spotkania w grupie IV

bajkoweW ramach współpracy z Poradnią Psychologiczno- Pedagogiczną nr 2 w Krakowie w dniu 27 września w grupiebajkowe 2bajkowe 3 IV rozpoczęła się realizacja programu edukacyjno- profilaktycznego „Bajkowe spotkania". Jest to cykl spotkań o charakterze warsztatowym z wykorzystaniem tekstów bajek, technik plastycznych i zabaw ruchowych. Program składa się z 10- 13 spotkań.
Głównym celem realizowanego programu jest kształtowanie kompetencji emocjonalno- społecznych dzieci. Wspólnie z dziećmi prowadzące spotkania zastanawiają się m in.: jak zdobywać przyjaciół, jak sobie pomagać, jak rozpoznawać uczucia i bajkowe 4prosić o pomoc, jak sobie radzić z trudnościami itp. Dzieci mogą nabyć dzięki temu programowi nowe umiejętności w zakresie rozumienia uczuć, komunikacji i empatii, przyjaźni, rozwiązywania konfliktów oraz asertywności i radzenia sobie z niepowodzeniami. Tematem pierwszych zajęć były uczucia i emocje.bajkowe 6bajkowe 5

Wrześniowy Dzień Kreatywny

DK2019 2Ostatni piątek każdego miesiąca to w naszym przedszkolu Dzień Kreatywny. We wrześniu naszymDK2019 10DK2019 11 przedszkolakom w zabawach towarzyszył jesienny materiał przyrodniczy, który służył dzieciom do wielu zabaw: ruchowych, dydaktycznych oraz działalności plastycznej. Przedszkolaki poznały, rozpoznawały liście drzew oraz ich owoce: kasztany, orzechy, żołędzie, jarzębinę, szyszki. Przeliczały je, klasyfikowały według wielkości, kształtu lub koloru, układały z nich kompozycje, wykorzystywały je do aktywności muzycznej. Wszystko to służyło zabawie i nauce. Powstały ciekawe, piękne prace, gdyż kreatywność, wyobraźnia i pomysłowość dzieci miała ogromne pole do popisu.

DK2019 3DK2019 4DK2019 5DK2019 6DK2019 7DK2019 8DK2019 9DK2019 15DK2019DK2019 12DK2019 13DK2019 14DK2019 16

Dzień Przedszkolaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie,Dzien przedszkolaka 2019 2
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

Dzien przedszkolaka 2019 3Dnia 20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione przez Sejm, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci.
W naszym przedszkolu święto to uczciliśmy we wtorek 24 września w miłej i rodzinnej atmosferze w ogrodzie przedszkolnym Biletem wstępu do ogrodu był dobry humor oraz przebranie się dzieci i rodziców za ulubione postacie z kultowej powieści St. Pagaczewskiego „Przygody Baltazara Gąbki". Atrakcjami spotkania były wspólne zabawy z rodzicami,Dzien przedszkolaka 2019 4 wodzirejem i pokaz iluzjonisty. Był także owocowy poczęstunek. Na zakończenie dnia wszystkie dzieci otrzymały słodkie niespodzianki – kubeczek z cukierkami.
Dzien przedszkolaka 2019 5Dla dzieci i ich rodziców była to okazja do wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Dzień Przedszkolaka zintegrował przy wspólnej zabawie wszystkie dzieci z grup przedszkolnych, ich rodziców i nauczycieli. Kolejny raz potwierdził, że jesteśmy jedną, wielką, przedszkolną rodziną!
Wszystkim przybyłym rodzicom serdecznie dziękujemy. Wszystkim Przedszkolakom zaś życzymy dużo radości, uśmiechu, czerpania radości z bycia przedszkolakiem iDzien przedszkolaka 2019 6 samych wyjątkowych chwil spędzonych w naszym przedszkolu.Dzien przedszkolaka 2019

Spotkanie z Panią Policjantką

policjantka 4Dnia 19 września w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Panią Policjantką. Celempolicjantka 2 spotkania było przybliżenie dzieciom zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, zasad zachowania się podczas spotkania na swej drodze obcej osoby oraz przypomnienie numerów alarmowych. Dzieci doskonale odpowiadały na pytania.
Pani Policjantka pokazała także dzieciom swój mundur oraz jego wyposażenie, które jest niezbędne podczas wykonywanej służby. Wzbudziło to wielkie zainteresowanie dzieci.policjantka 7policjantka 6policjantkapolicjantka 5policjantka 3

Zajęcia sportowe w Małej Hali Tauron Arena

tauronWe wtorek 10 września w ramach miejskiego programu sportowego „Akademia Przedszkolaka"tauron 2 organizowanego przez Wydział Sportu Urzędu Miasta Kraków, dzieci z grupy IV i V po raz pierwszy w tym roku wzięły udział w cyklicznych zajęciach sportowo-rekreacyjnych w Małej Hali Tauron Arena. Zaopatrzeni w stroje sportowe, właściwe obuwie i dobre humory nasze przedszkolaki stawiły się na miejscu. Dzieci miały okazję ćwiczyć na profesjonalnej hali sportowej i poczuć się na niej jak prawdziwi zawodnicy. Pod okiem wykwalifikowanych trenerów uczestniczyły w ćwiczeniach mających tauron 3charakter ogólnorozwojowy, zabawowy i rekreacyjny z wykorzystaniem różnego sprzętu sportowego. Prowadzone były również ciekawe konkursy w duchu rywalizacji sportowej, z poszanowaniem zasadtauron 4 fair-play. Przedszkolaki bardzo aktywnie uczestniczyły w proponowanych formach ćwiczeń. Wykazały się przy tym sprawnością fizyczną i ogromnym hartem ducha. Dzieci choć zmęczone, ale pełne dobrego nastroju wróciły do przedszkola, gdzie z apetytem zjadły obiad. Nasz kolejny wyjazd już za dwa tygodnie!tauron 5

Copyright 2021  Samorządowe Przedszkole nr 130 w Krakowie

 

 Designed by www.diablodesign.eu.