foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Jabłkowe szaszłyki

Dzień Przedszkolaka okazał się dla świętujących bardzo pracowity. Już od rana dzieci z grupy III wspólnie z nauczycielką zaczęły przygotowania do popołudniowego świętowania! Obierały jabłuszka, kroiły je na cząstki i wkładały do sokowirówki. Powstał pyszny jabłkowy sok. ( Kosztowaliśmy :)). Chwilę później dzieci przygotowywały jabłkowe szaszłyki. Wszystko po to, by ugościć przybyłych do naszego ogrodu przedszkolnego wspaniałych gości-rodziców, rodzeństwo, dziadków i najbliższych. Bardzo dziękujemy rodzicom, którzy upiekli wspaniałe ciasta i babeczki, ugotowali kompot. Całe przygotowania opłaciły się o czym świadczyły uśmiechnięte buzie dzieci i zjedzone smakołyki.

jablkowe szaszlyki 3jablkowe szaszlyki 4jablkowe szaszlyki 7

Owocowy dzień

Owocowy dzien gr IV 3Grupa IV obchodziła Owocowy Dzień. Z tej okazji każdy przyniósł do przedszkola owoc, który znalazł się później w kolorowej sałatce. Zanim jednak to się stało, owoc został dokładnie umyty, a jeśli miał grubą skórkę, to z pomocą Pani obrany. Dzieciaki nie zapomniały również o umyciu rąk przed krojeniem smakowitych owoców. Każdy ochoczo zabrał się do pracy. Wiedział bowiem, że owoce nie tylko są pyszne, ale i bardzo zdrowe, gdyż zawierają mnóstwo witamin. Sałatka, która powstała „zniknęła błyskawicznie"
i wszyscy zgodnie stwierdzili, że tak smacznej sałatki nigdy jeszcze nie jedli!

Owocowy dzien gr IV 8Owocowy dzien gr IV 11Owocowy dzien gr IV 12

Sałatka owocowa

Na podsumowanie owocowo-warzywnego tygodnia dzieci z grupy III przyrządziły wspaniałą sałatkę owocową.salatka owocowa gr III Dosłownie zasypały salę produktami przyniesionymi z domu!
Dzieci chętnie próbowały nieznanych im owoców i równie chętnie kroiły produkty, z których powstały dwie ogromne miski kolorowej sałatki :)
Dzieci chętnie także podzieliły się sałatką z pracownikami przedszkola.
Było pysznie, zdrowo i kolorowo!

 

salatka owocowa gr III 5salatka owocowa gr III 8salatka owocowa gr III 11salatka owocowa gr III 6

Truskawki z bitą śmietaną

Dzieci z grupy II przygotowały truskawki z bitą śmietaną. Były nie tylko pyszne ale i zdrowe.TruskawkiTruskawki 2Truskawki 3

Galaretka owocowa

"SZCZĘŚCIE MAMY" to wspaniała galaretka owocowa, jaką przygotowały przedszkolaki z grupy V dla swoich rodziców z okazji Ich święta. Galaretka była wyjątkowa. Składała się z trzech warstw w różnych kolorach.

  • Kolor czerwony jak gorące dziecięce serduszko,
  • Kolor zielony nadzieja, że mama zawsze będzie nas kochać, a
  • Kolor żółty jak promyki słonka, to uśmiech kochanej mamy, który zawsze nam towarzyszy.

Wszystko to otoczone bitą śmietanką wyglądało znakomicie, a smakowało tak, że nie trzeba było zachęcać naszych gości do zjadania.
„Mamusi szczęścia potrzeba,
Leć po nie biedronko do nieba!"
To słowa pięknej piosenki śpiewanej przez dzieci rodzicom z okazji Ich święta i stąd taka nazwa naszej galaretki.galaretka owocowagalaretka owocowa 2galaretka owocowa 3

Copyright 2021  Samorządowe Przedszkole nr 130 w Krakowie

 

 Designed by www.diablodesign.eu.