foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Mufinki

Dzieci z grupy VI, zaprosiły na zajęcia mamusię Tadeusza, która przygotowała wraz z dziećmi mufinki dla naszych babć i dziadków, gdyż niebawem nas odwiedzą.
Panią Kasię gościmy w naszej grupie już kolejny raz i jesteśmy z tego powodu bardzo zadowoleni, ponieważ mama Tadzia przygotowuje z nami same wspaniałości i nie tylko że nam pokazuje co i jak należy zrobić, ale zachęca nas do samodzielnej pracy i pomocy.
Każdy tutaj miał swoje zadanie. Jedne dzieci wsypywały cukier, inne miksowały jajka z masłem i cukrem waniliowym. Oprócz tego każdy nakładał łyżką gotowe ciasto do foremek. Następnie wkładał do środka dżem z naszej dyni, przygotowując ciasteczko dla swojej babci. Oprócz wielu prezentów, które przygotowaliśmy, niespodzianką będą samodzielnie upieczone ciasteczka. Wyglądają wspaniale i napewno będą babciom smakowały. Mamusi Tadzia bardzo dziękujemy, bo pani Kasia podziękowała wszystkim dzieciom za pomoc, rozdała ptasie mleczko i cukierki z galaretką. Jeśli i Wy chcecie ich spróbować czy ciasteczka naprawdę są dobre, wypróbujcie przepis:Mufinki gr VI 2Mufinki gr VI

Mufinki

Składniki:

  • Mąka 2 szklanki
  • Jajka 4 sztuki
  • Kostka masła
  • 1/2 szklanki cukru
  • 1 cukier waniliowy
  • 1 łyżeczka proszku do pieczenia

Dodatki: wg. uznania dżem, nutella, owoce, rodzynki, kawałki czekolady

Wykonanie:
Całe jajka ubić mikserem wraz z cukrem, cukrem waniliowym, proszkiem do pieczenia. Cały czas miksując dodajemy sukcesywnie mąkę oraz roztopione chłodne masło.
Miksujemy wszystko razem do pojawienia się pęcherzyków, które napowietrzają ciasto, przez co staje się ono bardziej puszyste.
Na tacę rozkładamy papierowe foremki do mufinków. Nakładamy łyżką ciasto. Środek wypełniamy wg. uznania.
Mufinki pieczemy na złoty kolor ok. 20 minut w temperaturze 175 stopni C.
Smacznego!

Copyright 2021  Samorządowe Przedszkole nr 130 w Krakowie

 

 Designed by www.diablodesign.eu.