foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Ciasteczka

CiastkaW dniu dzisiejszym zawitał do nas miły gość, pani Ania, mamusia Amelki i Martynki.
Nasz miły gość, już chyba na dobre u nas zagości w tym roku szkolnym. Wizyta pani Ani, zawsze wprowadza do naszych zajęć coś ciekawego. Dzisiaj upieczemy wspólnie kruche ciasteczka z cukrem. Mamy do spełnienia ważną misję i dlatego ciasteczka muszą nam się udać. Otóż w dniuCiastka 2 jutrzejszym, idziemy z wizytą do I klasy Szkoły Podstawowej nr 21, z którą współpracujemy przez cały rok. Te ciasteczka pieczemy właśnie dla naszych starszych kolegów. Będzie miło pochwalić się samodzielną słodką pracą.
Wszyscy mieliśmy co robić, najpierw wycinaliśmy ciasteczka foremkami, później smarowaliśmy rozmąconym białkiem, a na koniec posypaliśmy cukrem.
Zajęcia były pouczające i ciekawe. Bardzo dziękujemy pani Ani!
Po pracy jak zawsze musieliśmy spróbować jak smakują. Były bardzo pyszne i wyjątkowe.
Czy Wy też chcecie spróbować jak smakują?.
Oto przepis:

Kruche ciasteczka
Ciasto:

  • 3 żółtka
  • kostka masła
  • 2 łyżki gęstej śmietany
  • szczypta soli
  • mąki ile zabierze

Wykonanie:Ciastka 3
Składniki ciasta szybko zagnieść, zwinąć w kulę i odstawić do lodówki na pół godziny.
Po tym czasie ciasto wyjąć rozwałkować na grubość 0,5 cm. Z ciasta wycinać foremkami o dowolnym kształcie małe ciasteczka i układać je na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Widelcem rozbełtać białka i posmarować ciasteczka.
Posmarowane ciasteczka posypać cukrem wymieszanym z cukrem waniliowym.
Piec na złoty kolor w temperaturze 180 stopni około 10 – 15 minut
Smacznego!

Copyright 2021  Samorządowe Przedszkole nr 130 w Krakowie

 

 Designed by www.diablodesign.eu.