slodki alfabetDzieci z grupy IV od początku roku szkolnego pracowicie spędzały czas w przedszkolu. slodki alfabet 2Poznawały cyferki, znaki matematyczne, nabywały sprawności manualnej niezbędnej do nauki pisania i to co jest bardzo ważne, uczyły się czytać. No właśnie, poznawały kolejne literki. A kiedy już poznały wszystkie literki, zastanawiały się co zrobić, by nie zapomnieć którejś z nich. Pomysły były różne: możemy je zapisać w notesiku, albo przypiąć magnesem na lodówce i wtedy ktoś powiedział, że jest alfabet makaron, który kiedyś jedliśmy z zupą.
Ponieważ wiele ciasteczek już piekliśmy, postanowiliśmy upiec z ciasta maślanego alfabet.

Składniki:

• 250 g masła