foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Maślane ciasteczka

slodki alfabetDzieci z grupy IV od początku roku szkolnego pracowicie spędzały czas w przedszkolu. slodki alfabet 2Poznawały cyferki, znaki matematyczne, nabywały sprawności manualnej niezbędnej do nauki pisania i to co jest bardzo ważne, uczyły się czytać. No właśnie, poznawały kolejne literki. A kiedy już poznały wszystkie literki, zastanawiały się co zrobić, by nie zapomnieć którejś z nich. Pomysły były różne: możemy je zapisać w notesiku, albo przypiąć magnesem na lodówce i wtedy ktoś powiedział, że jest alfabet makaron, który kiedyś jedliśmy z zupą.
Ponieważ wiele ciasteczek już piekliśmy, postanowiliśmy upiec z ciasta maślanego alfabet.
slodki alfabet 3Każdy przedszkolak wymienił najpierw pierwszą literkę swojego imienia, napisał jąslodki alfabet 4 palcem w powietrzu i z ogromną ochotą zabraliśmy się do wyrabiania ciasta, a że mamy już w tym doświadczenie, poszło nam sprawnie. Każdy ze starannością robił wałeczki i układał literkę na blaszce. Z pozostałego ciasta upiekliśmy maślane ciasteczka. Bardzo nam smakowały. Wszyscy zabrali w tym dniu literki maślane do domu, ktoś zapytał czy w domu można je zjeść, a pani powiedziała, że kto zje literkę swojego imienia, już nigdy nie zapomni alfabetu. Jeśli i Wy chcecie go zapamiętać na zawsze, zróbcie go z maślanego ciasta i koniecznie zjedzcie. A oto przepis:slodki alfabet 5

Maślane ciasteczka

Składniki:

  • 250 g masła
  • 120 g cukru pudru
  • 350 g mąki krupczatki
  • 2 łyżeczki cukru waniliowego
  • szczypta soli
  • łyżka gęstej śmietany
  • jajko
  • 3 - 4 łyżki cukru

Wykonanie:
Masło posiekać z mąka, dodać jajko, cukier puder, cukier waniliowy, sól, śmietanę. Zagnieść ciasto. Zawinąć w folię i dać do lodówki na godzinę. Rozwałkować, wycinać ciasteczka foremkami. Można posypać cukrem. Gotowe ciasteczka ułożyć na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Piec 15 - 20 minut w temperaturze 180 stopni C na złoty kolor.
                                                                                                                                  Smacznego!

Copyright 2021  Samorządowe Przedszkole nr 130 w Krakowie

 

 Designed by www.diablodesign.eu.