foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Ciasto czekoladowe z burakami

ciasto z burakamiPrzez ostatni tydzień w grupie IV przewijała się „warzywna tematyka". Były stworki, były kanapki, warzywa na surowo i warzywa do dekoracji w kąciku przyrody. Dzieci o warzywach wiedzą już prawie wszystko. Poznały ich wartości odżywcze i zdrowotne. Potrafią wymienić ich zastosowanie w naszych jadłospisach i wypiekach. Wiedzą, że mogą być mufinki marchewkowe, ciasto z dyni i naleśniki ze szpinaku, ale o cieście z burakami nikt w grupie jeszcze nie słyszał.
Właśnie dlatego, takie ciasto postanowiliśmy sobie upiec. I upiekliśmy. Pracy przy nim nie mieliśmy zbyt dużo, a jak nam wszystkim smakowało.
Chcecie spróbować? Oto przepis:ciasto z burakami 2

Ciasto czekoladowe z burakami - przepis

Składniki:

  • 25 dkg zmiksowanych buraków
  • 3 jajka
  • cukier waniliowy
  • 250 ml oleju
  • 30 dkg cukru
  • 22,5 dkg mąki
  • 1,5 łyżeczki sody
  • 1/4 łyżeczki soli
  • 6 łyżek kakao

Wykonanie:
W misce wymieszać ugotowane i starte na tarce na najmniejszych oczkach buraki. Dodać jajka, cukier waniliowy, olej, cukier, zmiksować. W osobnej misce wymieszać mąkę z sodą, solą, kakao. Dodać do masy buraczanej - wymieszać. Przełożyć do foremki 20 X 30 cm, natłuszczonej i posypanej mąką. Piekarnik nagrzać do 180 stopni C. Ciasto piec 25 - 30 minut, sprawdzić patyczkiem. Ostudzić. Można zrobić polewę czekoladową lub dowolnie udekorować.

Smacznego !

Copyright 2021  Samorządowe Przedszkole nr 130 w Krakowie

 

 Designed by www.diablodesign.eu.