^Powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Projekt edukacyjny „Człowiek - ludzkie ciało niezwykła maszyna”

czlowiekW drugim tygodniu grudnia grupa V rozpoczęła realizację pierwszej części projektu pt. „Człowiek - ludzkie ciałoczlowiek 2 niezwykła maszyna". Celem tej części projektu było poszerzenie wiedzy o budowie i funkcjach wybranych części ciała, wzbogacanie dziecięcego słownika o pojęcia związane z ludzkim organizmem, rozbudzanie zainteresowania funkcjami i działaniem układów w ciele człowieka a także stworzenie warunków do samodzielnego poznawania rzeczywistości przyrodniczej poprzez - obserwowanie, eksperymentowanie, eksplorowanie.
W pierwszym dniu odbyły się zajęcia wprowadzające w tematykę projektu, mające na celu zaciekawienie tematem oraz ukazanie stanu wiedzy, doświadczeń oraz zasobu słownictwa dzieci. Wtedy też dzieci z czlowiek 3czlowiek 4pomocą nauczyciela zbudowały siatkę pytań dotyczącą tematu a w sali pojawiła się „beczka słów"czlowiek 5 z nowymi dla dzieci wyrazami.
Podczas tego tygodnia przedszkolaki pomagały dekorować salę: budowały kącik czytelniczy, przeglądały książki, słuchały tekstów czytanych przez nauczyciela, wykonywały zadania i prace plastyczne zainspirowane tematem projektu, a także zapoznały się z piosenką o ludzkim ciele. Nie zabrakło też zabaw podczas których dzieci samodzielnie musiały poznawać rzeczywistość: mierzyły wzrost, wymiary ciała, słuchały bicia serca, oglądały skórę pod lupą, rysowały wnętrze człowieka na dużych arkuszach, lepiły kościczlowiek 7 czlowiek 6z masy solnej.
Oglądały też filmy edukacyjne z serii „Było sobie życie" dotyczące układu pokarmowego oraz mięśni i tkanki tłuszczowej. W projekt zaangażowali się również rodzice, którzy wraz z dziećmi przygotowali piękne i pouczające książeczki.czlowiek 8czlowiek 9czlowiek 10czlowiek 11

Copyright 2013  Samorządowe Przedszkole nr 130 w Krakowie