^Powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Wizyta pani psycholog z Hospicjum Św. Łazarza

hospicjumDnia 11 grudnia nasze przedszkole odwiedziła pani psycholog- przedstawicielka Hospicjum św. Łazarza.hospicjum 2 Nasz gość opowiedział nam co to jest hospicjum, kto w nim pracuje i jak można pomagać chorym osobom. Krakowskie Hospicjum im św. Łazarza otacza opieką osoby przewlekle chore oraz ich rodziny. Zespół hospicyjny tworzą lekarze, pielęgniarki, psycholodzy, rehabilitanci, pracownik socjalny i kapelan. Oprócz opowiadania pani psycholog przedszkolaki miały także okazję obejrzeć film. Dzięki głównej bohaterce filmu - pszczółce Malince dzieci mogły zobaczyć jak wygląda hospicjum „od środka": dowiedziały się: cohospicjum 3 to jest wolontariat, kim jest wolontariusz i czym się zajmuje. Działania bowiem zespołu Hospicjum wspiera grupa przeszkolonych wolontariuszy. Hospicjum pozyskuje ludzi dobrej woli, którzy są gotowi bezinteresownie udzielać pomocy i opieki osobom objętym jego działalnością.

Copyright 2013  Samorządowe Przedszkole nr 130 w Krakowie