^Powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Światowy Dzień Niepełnosprawności

Bib3 3W dniu 3 grudnia dzieci z grupy III uczestniczyły w lekcji bibliotecznej z okazji Światowego Dnia OsóbBib3 2 Niepełnosprawnych. Celem corocznych obchodów Dnia Osób Niepełnosprawnych jest zwrócenie uwagi na prawa osób z niepełnosprawnościami, upowszechnianie idei tolerancji, otwartości i szacunku dla inności, a także ukazanie korzyści płynących z pełnej integracji osób niepełnosprawnych w codziennym życiu. Nasze przedszkolaki miały okazję wysłuchać przygód niewidomego chłopca Kamila, bohatera książki Tomasza Małkowskiego pt. „O Kamilu, który Bib3patrzył rękami". Uczyły się w ten sposób akceptowania inności, szacunku, tolerancji, empatii oraz niesienia pomocy. Rozmowy o niepełnosprawności pokazały, że nasze dzieci są bardzo wrażliwe na potrzeby osób niepełnosprawnych, w pełni je akceptują oraz są otwarte na wspólną pracę i zabawę.

Copyright 2013  Samorządowe Przedszkole nr 130 w Krakowie