Czary mary - Andrzejki !!!

No, bo Andrzej - ten kołodziej,andrzejki2018 2
                                                        to już dziewcząt jest dobrodziej!
                                                               Aby wróżba się spełniła -
                                                                 każda już go poprosiła,
                                                               i ostrożnie wosk się leje,
                                                            bo z tym wiążą się nadzieje...

Chłopcy nie są gorsi wcale,
                                                            cieszą się, jak w karnawale.andrzejki2018 3
                                                           Wróżby - chociaż niepoważne -
                                                             obserwują dość uważnie.
                                                              Bo to wielka tajemnica -
                                                          czas Andrzejek tak zachwyca!

Dbając i pielęgnując rodzime tradycje w piątek 30 listopada, wszystkie wychowawczynie w przedszkolu andrzejki2018 4zorganizowały swoim wychowankom zabawę andrzejkową. Dzieci różnymi sposobami odkrywały tajemnice losu: za pomocą monet rzucanych do wody, kręcenia butelką, serduszek z imionami, kolorowych karteczek iandrzejki2018 7 innych tajemniczych przedmiotów, dzieci dowiadywały się, czy spełnią się ich marzenia. Dzieci z wielką radością wypowiadały andrzejkowe zaklęcia i brały udział w różnych wróżbach i zabawach.

andrzejki2018 10andrzejki2018 11andrzejki2018andrzejki2018 8andrzejki2018 6andrzejki2018 5