^Powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Wyjście grupy V do biblioteki

bibliotekaVDnia 22 listopada dzieci z grupy V odwiedziły pobliską Bibliotekę Miejską. Na początek przedszkolakibibliotekaV 2 przypomniały sobie jak można stać się czytelnikiem biblioteki, w jaki sposób wypożycza się książki oraz jak należy o nie dbać. Później dzieci miały możliwość przejść między wszystkimi działami z regałami w wypożyczalni i czytelni. Największym zainteresowaniem cieszył się jednak dział „Literatura dla dzieci". Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały.
Podczas wizyty pani bibliotekarka nawiązała do zbliżającego się „Dnia Pluszowego Misia". Rozmawiała z bibliotekaV 3dziećmi o bajkach w których pojawiają się misie, zarówno te bardzo znane jak i mniej znane. Jak się bibliotekaV 4okazało, dzieci znały ich wiele i potrafiły bezbłędnie je rozpoznać. Pani bibliotekarka przeczytała też opowiadanie z książki o jednym z nich. Niektórzy próbowali nawet czytać fragmenty wspólnie z panią.
Na zakończenie spotkania w bibliotece dzieci podziękowały pani bibliotekarce za oprowadzenie po świecie książki. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy i pełen wrażeń.bibliotekaV 5

Copyright 2013  Samorządowe Przedszkole nr 130 w Krakowie