^Powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

OBCHODY ŚWIĘTA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ W NASZYM PRZEDSZKOLU

NiepodlegloscW dniu 8 listopada dzieci z wszystkich grup wzięły udział w akcji „Żywa flaga" na 100-lecie Odzyskania Niepodległości przezNiepodleglosc 12 Niepodleglosc 2Niepodleglosc 3Polskę, poprzez uformowanie flagi Polski z biało-czerwonych kartek. W tym dniu odbył się również marsz patriotyczny ulicami osiedla. Podczas marszu dzieci wręczały przechodniom biało-czerwone chorągiewki.
W dniu 9 listopada Niepodleglosc 4Niepodleglosc 6wszystkie dzieci wraz z pracownikami przedszkola uczestniczyły w akcji ogłoszonej przez MEN „REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ". Punktualnie o godzinie 11:11Niepodleglosc 5 wszyscy odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego".Niepodleglosc 7
13 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji 100-lecia Wolnej i Niepodległej Polski. Dzieci z grupy V zaprezentowały montaż słowno-muzyczny przedstawiający karty historii Polski. Uroczystość rozpoczęła się polonezem, po którym dzieci recytowały wiersze i śpiewały Niepodleglosc 9piosenki patriotyczne, przeplatane krótkimi opowieściami o drodze Polski do wolności. Występ dzieciNiepodleglosc 10Niepodleglosc 11 przebiegał w świątecznej i podniosłej atmosferze.
W dniu 16 listopada dzieci z grupy V przedstawiły program artystyczny związany z 100 rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę dla podopiecznych DPS Seniora Naftowca w Krakowie. Po zakończeniu części artystycznej, seniorzy wraz z dziećmi zaśpiewali piosenkę patriotyczną „Wojenko, wojenko" i uwiecznili spotkanie wspólnym zdjęciem. Seniorzy pożegnali dzieci gromkimi brawami i wręczyli wraz z Panią kierownik DPS pamiątkowe serduszka.Niepodleglosc 8
Niepodleglosc 14Niepodleglosc 13To spotkanie dostarczyło dzieciom i seniorom dużo miłych wrażeń i wywołało wśród niektórych osób łzy wzruszenia.

Copyright 2013  Samorządowe Przedszkole nr 130 w Krakowie