Konkurs literacki „Mój ulubiony bohater przygód Baltazara Gąbki Stanisława Pagaczewskiego”

literackiZ okazji święta naszego patrona Stanisława Pagaczewskiego w dniach 15- 26 października trwałliteracki 2 konkurs literacki „Mój ulubiony bohater przygód Baltazara Gąbki Stanisława Pagaczewskiego". Chętne dzieci przy małej pomocy rodziców opisywały swoichliteracki 3 ulubionych bohaterów. Głównym celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań literackich oraz zacieśnianie więzi rodzinnych.

Członkowie Jury dnia 31 października nagrodziło dwie prace:
I miejsce- Pola Bachurska z grupy III
II miejsce- Julia Kościelniak z grupy II

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Odwiedzamy bibliotekę

biblioteka gr II 2Dnia 25 października dzieci z grupy II wybrały się z wizytą do Miejskiej Biblioteki mieszczącej się nabiblioteka gr II 3 naszym osiedlu. Spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z biblioteką oraz zgromadzonymi w niej zbiorami, a przede wszystkim rozbudzenie zainteresowania książką.
Podczas wizyty przedszkolaki wysłuchały opowiadani na temat leśnych zwierząt oraz utrwaliły wiadomości na temat ich wyglądu. Na zakończenie dzieci miały także okazję pooglądać wybrane przez siebie książeczki. Dowiedziały się także, jak można stać się czytelnikiem biblioteki i poznały zasady zachowania się w tym szczególnym miejscu.biblioteka gr IIbiblioteka gr II 4

Konkurs piosenki turystycznej „Na szlaku” im. Stanisława Pagaczewskiego

konkurs 2W dniu 24 października, po raz trzeci odbył się Konkurs Piosenki Turystycznej „Na szlaku" im.konkurs Stanisława Pagaczewskiego. Do naszego przedszkola przybyli uczestnicy z: Samorządowego Przedszkola nr 85, Samorządowego Przedszkola nr 165 i Samorządowego Przedszkola nr 130.
Honorowymi gośćmi, a także członkami Jury, były dzieci Stanisława Pagaczewskiego, patrona konkursu: pani Ewa Pagaczewska i pan Tomasz Pagaczewski.
Główną ideą naszego konkursu jest zaszczepienie w dzieciach zamiłowania do górskich wycieczek i spędzania czasu nakonkurs 3 łonie natury. Treści prezentowanych piosenek pokazały, że nie tylko przed komputerem można przyjemnie spędzać czas. Mamy nadzieję, że nasi mali wykonawcy rozbudzą w sobie nie tylko zamiłowanie do śpiewania, ale także do pieszych wędrówek.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce:
Lidzia Penar, Ola Zając, Alicja Dziedzina z Przedszkola 130
oraz Blanka Szyjduk z Przedszkola 165

II miejsce:
Oliwia Zygadło, Maja Kubarek, Karol Greguśka z przedszkola 130

III miejsce:
Weronika Folta, Jaś Przysiężniak z Przedszkola 130
oraz Julia Szymoniak, Zuzia Dziedzina, Ala Kwiatkowska z Przedszkola 130

Wyróżnienie:
Alicja Janas, Karolina Kocyk, Paweł Kuciel z Przedszkola 83

Wyjście do biblioteki dzieci z grupy III

biblioteka gr III 2Tradycją naszego przedszkola w ramach dobrej współpracy z biblioteką stały się wizyty w Bibliotecebiblioteka gr III 3 Osiedlowej mieszczącej się niedaleko naszego przedszkola na ul Opolskiej 37. W dniu 23 października do Biblioteki Osiedlowej wybrały się dzieci z grupy III. Była to ich pierwsza wizyta w tym roku szkolnym.
Podczas spotkania pani bibliotekarka opowiedziała przedszkolakom o zasadach panujących w bibliotece np. zaprezentowała książki dla dzieci młodszych starszych i biblioteka gr III 4dorosłych, zwróciła uwagę na sposób ich lokowania w poszczególnych działach, ich oznaczenie oraz omówiła sposób w jaki wypożycza się książki, i jak należy o nie dbać. W trakcie wizytybiblioteka gr III 5 dzieci z zainteresowaniem wysłuchały także czytanej przez panią bibliotekarkę bajeczki. Później dzieci miały czas na oglądanie różnych interesujących je książek. Dużą radość sprawiły przedszkolakom otrzymane kolorowe zakładki oraz kolorowanki. Był to miło spędzony czas. Wszystkim bardzo się podobało. Dziękujemy pani bibliotekarce.biblioteka gr III 6

Teatrzyk Baśniowej Kapeli w naszym przedszkolu!

basniowaPo raz kolejny do naszego przedszkola zawitała Baśniowa Kapela. Tym razem z przedstawieniem Tropiciele o tematyce przyrodniczej i ekologicznej. Rzecz dotyczy kasztanowców - pięknych drzew, od wieków wpisanych w krajobraz Polski. W ostatnich latach kasztanowce przeżywają trudne chwile zapadając na różne choroby. Niezidentyfikowany szkodnik podgryza im liście.basniowa1 Tropiciele z Liliowego Boru tropią złoczyńcę. Do akcji włączają się dzieci, które pomagają zdemaskować sprawcę nieszczęścia kasztanowców. Wszystkie przedszkolaki głośno śpiewają: Potrzebują nas kasztany, potrzebują nas, potrzebują nas kasztany a my potrzebujemy ich... Świadomość ekologiczna i dbanie o piękno przyrody to od lat główny cel naszych działań edukacyjnych, dlatego też humorystyczne, dynamiczne i emocjonujące opowiadanie jak zwykle zainteresowało naszych przedszkolaków, którzy gromkimi brawami i śpiewem nagrodzili występ aktorów z Baśniowej Kapeli.
Dziękujemy i zapraszamy ponownie.