^Powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Żywa lekcja gospodarskiej tradycji

ranczoW dniu 18 czerwca dzieci z grupy IV udały się na fantastyczną, całodniową wycieczkę doranczo 2 Nowej Góry, gdzie znajduje się Gospodarstwo Agroturystyczne „Ranczo Artemidy".
Ależ było atrakcji na "Ranczu Artemidy" w Nowej Górze!
Jest to miejsce, gdzie można poznać pracę w dawnym gospodarstwie.
Poranek dzieci zaczęły od zjedzenia drugiego śniadania. Po śniadaniu przyszła pora na pracę. Dzieci z zapałem doiły krowę, ubijały masło, jeździły na koniach. ranczo 4Przedszkolaki miały okazję poznać wiele produktów mlecznych: maślankę, serwatkę, śmietanę i sery. Dzieci zwiedziły stajnię i zagrody dla zwierząt, poznały ich mieszkańców:ranczo 3 krowę, cielątko, konie, barany, owieczki, pawie. Próbowały także pisać gęsim piórem. Kiełbasa z grilla dodała dzieciom siły i na koniec na warsztatach zielarskich dowiedziały się wielu ciekawostek o ziołach. Dzieci sadziły także w małych doniczkach kwiaty, które zabrały do domu. Było super!ranczo 6ranczo 5

Copyright 2013  Samorządowe Przedszkole nr 130 w Krakowie