^Powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Samorządowe Przedszkole nr 130 Kraków

Projekt edukacyjny "Grunt to dobre wychowanie”

projekt gr VIGrupa VI zakończyła realizację projektu edukacyjnego Grunt to dobre wychowanie. Celemprojekt gr VI 2 projektu było przybliżanie dzieciom podstawowych zasad savoir – vivre, wyposażanie w umiejętność kulturalnego zachowania oraz wychowanie w duchu szacunku dla drugiego człowieka. Dzieci wyjaśniały, co znaczy zwrot „savoir - vivre", zbierały informacje na temat zasad właściwego zachowania w różnych sytuacjach i różnych miejscach i dzieliły się nimi podczas zajęć w przedszkolu. Przedszkolaki uczyły się też na przykładzie bohaterów wybranych baśni i wierszy, projektowały medal dla Super przedszkolaka i wykonały lapbooki na temat „Grunt projekt gr VI 3to dobre wychowanie!". Projekt obejmował wycieczki do miejsc związanych z tematem – filharmonia, kino, teatr. Na koniec dzieci wzięły udział w quizie na temat zasad savoir – vivreprojekt gr VI 4 oraz przygotowały przedstawienie pt.: „Grunt to dobre wychowanie", które obejrzały wszystkie przedszkolaki. W projekt angażowani byli również rodzice, którzy wraz z dziećmi przygotowali piękne i pouczające książeczki o Dobrym wychowaniu.

Copyright 2013  Samorządowe Przedszkole nr 130 w Krakowie