^Powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Projekt edukacyjny "Grunt to dobre wychowanie”

projekt gr VIGrupa VI zakończyła realizację projektu edukacyjnego Grunt to dobre wychowanie. Celemprojekt gr VI 2 projektu było przybliżanie dzieciom podstawowych zasad savoir – vivre, wyposażanie w umiejętność kulturalnego zachowania oraz wychowanie w duchu szacunku dla drugiego człowieka. Dzieci wyjaśniały, co znaczy zwrot „savoir - vivre", zbierały informacje na temat zasad właściwego zachowania w różnych sytuacjach i różnych miejscach i dzieliły się nimi podczas zajęć w przedszkolu. Przedszkolaki uczyły się też na przykładzie bohaterów wybranych baśni i wierszy, projektowały medal dla Super przedszkolaka i wykonały lapbooki na temat „Grunt projekt gr VI 3to dobre wychowanie!". Projekt obejmował wycieczki do miejsc związanych z tematem – filharmonia, kino, teatr. Na koniec dzieci wzięły udział w quizie na temat zasad savoir – vivreprojekt gr VI 4 oraz przygotowały przedstawienie pt.: „Grunt to dobre wychowanie", które obejrzały wszystkie przedszkolaki. W projekt angażowani byli również rodzice, którzy wraz z dziećmi przygotowali piękne i pouczające książeczki o Dobrym wychowaniu.

Copyright 2013  Samorządowe Przedszkole nr 130 w Krakowie