^Powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Zakończenie projektu edukacyjnego w grupie IV

projekt rosliny 2 ostatnim tygodniu dzieci z grupy IV podsumowały realizację projektu edukacyjnego „Roślinyprojekt rosliny 3 – żywe organizmy?". Celem projektu było wzbogacenie wiedzy dzieci na temat życia roślin, ich różnorodności, ich znaczenia w życiu człowieka oraz doświadczanie przyjemności z kontaktu ze środowiskiem przyrodniczym. Dzieci zbierały informacje na temat roślin i ich różnorodności w zależności od środowiska, w którym występują oraz budowy roślin utwierdzając się w przekonaniu ,że roślina „to nie tylko to, co widać nad ziemią". Dzieci wykonywały różne doświadczenia żeby przekonać się i udowodnić że rośliny to żywe organizmy oraz żeby zrozumieć jak to się dzieje, że rośliny oddychają, piją, rosną i czego potrzebują do swojego rozwoju.projekt rosliny 4
Dzieci wzbogacały swoją wiedzę na temat:

  • budowy i różnorodności nasion roślin
  • budowy roślin (drzew, roślin zielnych) oraz funkcji jakie pełnią poszczególne jej części
  • budowy warstwowej lasu,
  • podziału drzew na iglaste i liściaste
  • gatunków roślin żyjących w różnych ekosystemach
  • zasad ochrony roślin i środowiska
  • gatunków roślin chronionych
  • zastosowania roślin (np. w przemyśle farmaceutycznym, papierniczym, włókienniczym, kosmetyce - rośliny oleiste, włókiennicze)
  • pożyteczności świata roślin dla życia ludzi

projekt rosliny 5Dzieci poszerzyły swoją wiedzę także podczas zajęć na temat roślin w Bibliotece osiedlowej; podczas wycieczki do nadleśnictwa Goszcza oraz podczas wycieczki naprojekt rosliny „Ranczo Artemidy" gdzie miały możliwość samodzielnie posadzić w doniczce swoją roślinkę oraz uczestniczyć w warsztatach zielarskich i dzięki temu dowiedzieć się ciekawostek na temat roślin zielnych.projekt rosliny 6projekt rosliny 7projekt rosliny 8projekt rosliny 9projekt rosliny 10

Copyright 2013  Samorządowe Przedszkole nr 130 w Krakowie