^Powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Warsztaty z cyklu „Miasto”

miastoDnia 8 czerwca dzieci z grupy IV wybrały się do Centrum Młodzieży przy ul. Krupniczej na ostatniemiasto 2 już zajęcia z cyklu „Miasto". Na początku zajęć dzieci przypomniały sobie pojęcia takie jak: architektura, architekt, konstruktor. Poznały także nowe pojęcie tj. urbanista czyli osoba zajmująca się planowaniem przestrzeni miejskiej. Dzieci oglądały mapy projektów urbanistycznych oraz mapę Miasta Krakowa. Przedszkolaki poznały różne rodzaje map, zawierających różne dane np. tereny zielone czy zabudowa osiedla. Następnie dzieci zostały podzielone na grupy. Każda grupa otrzymałamiasto 3 kontur osiedla i zadaniem przedszkolaków było zaprojektowanie różnych budowli. Po zakończonej pracy wszystkie mapy zostały złączone i powstało osiedle.miasto 4

Copyright 2013  Samorządowe Przedszkole nr 130 w Krakowie