^Powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Zakończenie projektu edukacyjnego w grupie II

projekt gr IIRealizację projektu „Dobre i złe emocje. Radość- dziecko z uśmiechem na twarzy zdobywaprojekt gr II 2 świat" dzieci rozpoczęły od hasła „Od czubka głowy do końca pięty...bądź uśmiechnięty". Dzieci uśmiechając się wypowiadały się na temat radości, uśmiechu, mimiki twarzy.
Kolejny krok, to rozpoznawanie emocji własnych i innych osób. Dzieci opisywały wygląd twarzy: gdy są zadowolone, gdy czują się szczęśliwe, gdy są złe, gdy jest im smutno. Malowały swoje uczucia, oraz słuchały wesołej i smutnej melodii określając nastrój za pomocą buziek mimicznych.
projekt gr II 3W dalszym ciągu rozmawialiśmy o radości w czasie składania sobie życzeń świątecznychprojekt gr II 4 podczas spotkania opłatkowego, oraz przy wykonywaniu Kartek Świątecznych dla rodziców i znajomych. Uśmiech na twarzy i radość w sercu wywołało również wykonane przez dzieci przedstawienie Jasełkowe dla rodziców oraz rozmowy na temat Bożego Narodzenia. Na Dzień Babci i Dziadka dzieci opowiadały jak najlepiej sprawić radość swoim ukochanym dziadkom i babciom w dniu ich święta.
W dalszym ciągu rozmawialiśmy o radości np. w czasie składania sobie życzeń i obdarowywania drobnymi prezentami na Walentynki, oraz z okazji Dnia Kobiet. Uśmiech na twarzy i radość w sercu wywołały również wykonane przez dzieci i ich rodziców Palmy na Niedzielę Palmową czy pisanki na kiermasz projekt gr II 5przedświąteczny. Dzieci wypowiadały się jak sprawić radość swoim rodzicom w dniu ich święta.projekt gr II 6
Poprzez zabawy integracyjne dające uśmiech i radość, dzieci uczyły się jak ważne jest uczucie radości oraz dlaczego radość jest w życiu potrzebna, („Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" - Janusz Korczak).
W zabawach muzyczno – plastycznych dzieci wyrażały pozytywne emocje. Odkryły, że radość można okazywać w różny sposób: uśmiechem, radosnym tańcem, okrzykami, śpiewem i rysunkiem. Zabawy te podnosiły samoocenę, poczucie własnej wartości, chęć dzieci do projekt gr II 7udziału w uroczystościach. Dzieci w formie zabawowej poznały świat emocji i tego, co te emocje ze sobą niosą. Dzieci potrafią wyrazić swoje emocje, posługiwać się językiem uczuć. Polepszyła się jakość komunikacji między rówieśnikami. Potrafią już rozpoznać i nazwać pozytywne emocje u siebie i u innych.projekt gr II 8
Temat realizowanego projektu cieszył się już od samego początku wielkim zainteresowaniem ze strony dzieci. Każdego dnia starały się i nadal starają uśmiechać się do innych i „zarażać" swym uśmiechem.

Żywa lekcja gospodarskiej tradycji

ranczoW dniu 18 czerwca dzieci z grupy IV udały się na fantastyczną, całodniową wycieczkę doranczo 2 Nowej Góry, gdzie znajduje się Gospodarstwo Agroturystyczne „Ranczo Artemidy".
Ależ było atrakcji na "Ranczu Artemidy" w Nowej Górze!
Jest to miejsce, gdzie można poznać pracę w dawnym gospodarstwie.
Poranek dzieci zaczęły od zjedzenia drugiego śniadania. Po śniadaniu przyszła pora na pracę. Dzieci z zapałem doiły krowę, ubijały masło, jeździły na koniach. ranczo 4Przedszkolaki miały okazję poznać wiele produktów mlecznych: maślankę, serwatkę, śmietanę i sery. Dzieci zwiedziły stajnię i zagrody dla zwierząt, poznały ich mieszkańców:ranczo 3 krowę, cielątko, konie, barany, owieczki, pawie. Próbowały także pisać gęsim piórem. Kiełbasa z grilla dodała dzieciom siły i na koniec na warsztatach zielarskich dowiedziały się wielu ciekawostek o ziołach. Dzieci sadziły także w małych doniczkach kwiaty, które zabrały do domu. Było super!ranczo 6ranczo 5

Piknik w grupie III

piknik gr III 2Dnia 15 czerwca piękna pogoda od samego rana zachęcała do odpoczynku na świeżympiknik gr III 3 powietrzu. Postanowiliśmy zorganizować w naszej grupie „Piknik na trawie" tj. gry i zabawy ruchowe połączone z relaksem w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci przyniosły z domu kocyki, ulubione gry i zabawki oraz różne przekąski.
Zaraz po śniadaniu odbyły się „Podchody" – zabawa związana z poszukiwaniem ukrytego „skarbu" na podwórku przedszkolnym. Potem dzieci brały udział w piknik gr III 4wyścigach połączonych z torem przeszkód, organizowały w małych grupach różne zabawy i zajadały się przyniesionymi z domu smakołykami.
Ten dzień dostarczył dzieciom dużo radości i miłych wrażeń.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

zakonczenie roku 2W dniu 13 czerwca odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość zakończenia roku przedszkolnego oraz pożegnania starszaków. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań.zakonczenie roku
W tym uroczystym dniu Pani Dyrektor Ewa Gubała podziękowała nauczycielom za całoroczną pracę oraz wszystkim aktywnym rodzicom za współpracę i zaangażowanie w działania na rzecz placówki wręczając im dyplomy uznania.
Na początku uroczystości w inscenizacji „Wiosenna łąka" wystąpiły dzieci z wszystkich grup prezentując swoje umiejętności artystyczne, recytatorskie i taneczne.
Następnie odbyło się oficjalne pożegnanie starszaków, przez dzieci z grupy III. Starszaki wraz ze swoimi Paniami złożyły Pani Dyrektor gorące podziękowania za trud włożony w ich wychowanie. Pani Dyrektor życzyła im wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom i rodzicom bezpiecznych i radosnych wakacji.

Projekt edukacyjny "Grunt to dobre wychowanie”

projekt gr VIGrupa VI zakończyła realizację projektu edukacyjnego Grunt to dobre wychowanie. Celemprojekt gr VI 2 projektu było przybliżanie dzieciom podstawowych zasad savoir – vivre, wyposażanie w umiejętność kulturalnego zachowania oraz wychowanie w duchu szacunku dla drugiego człowieka. Dzieci wyjaśniały, co znaczy zwrot „savoir - vivre", zbierały informacje na temat zasad właściwego zachowania w różnych sytuacjach i różnych miejscach i dzieliły się nimi podczas zajęć w przedszkolu. Przedszkolaki uczyły się też na przykładzie bohaterów wybranych baśni i wierszy, projektowały medal dla Super przedszkolaka i wykonały lapbooki na temat „Grunt projekt gr VI 3to dobre wychowanie!". Projekt obejmował wycieczki do miejsc związanych z tematem – filharmonia, kino, teatr. Na koniec dzieci wzięły udział w quizie na temat zasad savoir – vivreprojekt gr VI 4 oraz przygotowały przedstawienie pt.: „Grunt to dobre wychowanie", które obejrzały wszystkie przedszkolaki. W projekt angażowani byli również rodzice, którzy wraz z dziećmi przygotowali piękne i pouczające książeczki o Dobrym wychowaniu.

Copyright 2013  Samorządowe Przedszkole nr 130 w Krakowie