^Powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Pyszne kanapeczki

Kanapki gr IV 5Najlepsze surowe, bo smaczne i zdrowe!
Mowa tu oczywiście o naszych polskich warzywach, a szczególnie tych, które zagościły w grupie IV. Od dawna wiadomo, że dzieci nie lubią i nie są przekonane do zjadania warzyw i surówek z nich przygotowywanych, z małymi wyjątkami. Chcąc zachęcić dzieci i przekonać, że warto jeść surowe warzywa postanowiliśmy, że sami przygotujemy sobie kanapki z dodatkiem wspaniałych, świeżutkich warzyw i zobaczymy jak nam będą smakowały. Chyba nie spodziewaliśmy się ile przy tym musimy się napracować, ile włożyć trudu, by były one takie pachnące. No, a co ciekawe, nasze kanapki wymyślaliśmy sami. Były wspaniałe. Niektóre zamiast oczek miały serowe gwiazdki, po innych jeździły serowe samochody, lub serowe rakiety skierowane w różne strony. Na kanapkach dziewczynek dominowały serowe serduszkowe oczka lub usteczka, a paprykowe buzie uśmiechały się od ucha do ucha. Może nie uwierzycie, ale te kanapki zniknęły bez śladu. Chyba już na dłużej przekonaliśmy się do warzyw.

Kanapki gr IVKanapki gr IV 4Kanapki gr IV 6

 

Copyright 2013  Samorządowe Przedszkole nr 130 w Krakowie