Projekty realizowane przez Samorządowe Przedszkole nr 130

Kampania „Rowerowy Maj"

rowerowy maj„Rowerowy Maj" to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. Rowerowy Maj poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jak i hulajnogę, deskorolkę czy rolki jako środek transportu do szkoły
i przedszkola, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Kampania „Rowerowy Maj" skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych.rower
Zasady kampanii są bardzo proste.
Każdy przedszkolak i nauczyciel, który w maju dotrze do przedszkola w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat grupowy. Dla najaktywniejszych uczestników: grupy i przedszkola przewidziane są atrakcyjne nagrody.
Więcej informacji na stronie: www.rowerowymaj.eu

Autorskie projekty edukacyjne:

Metoda projektów edukacyjnych jest aktywizującą metodą kształcenia.
Projekt edukacyjny to zespołowe działanie dzieci mające na celu rozwiązanie konkretnego problemu z zastosowaniem różnorodnych metod.
Punktem wyjścia jest zawsze jakaś sytuacja problemowa, zamierzenie, podjęcie jakiejś inicjatywy, wytyczenie celu, punktem dojścia zaś szeroko rozumiany projekt.
Rola nauczyciela w nauczaniu metodą projektu polega na motywowaniu i zachęcaniu dzieci do samodzielności i powstrzymywanie się od podawania gotowych rozwiązań.

W roku szkolnym 2018/2019 metodą projektów będą realizowane projekty:
Grupa I – „ Mały miś w świecie wielkiej literatury"
Grupa II – „Dobre i złe emocje"
Grupa III – „Mieszkam w Polsce"
Grupa IV – „Kim będę w przyszłości – poznajemy zawody"
                „Zegary"
Grupa V – „Człowiek - ludzkie ciało cudowna maszyna"
               „ Prezenty"