^Powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Samorządowe Przedszkole nr 130 Kraków

Nasze sukcesy

 

gratulacje

sowa

 

 

 

Konkursy
w roku szkolnym 2018/2019

 

 1. W Konkursie Piosenki Turystycznej „Na szlaku" im. Stanisława Pagaczewskiego Jury konkursu przyznało:

I miejsce:
Lidzia Penar, Ola Zając, Alicja Dziedzina z grupy III

II miejsce:
Oliwia Zygadło, Maja Kubarek, Karol Greguśka z grupy IV

III miejsce:
Weronika Folta, Jaś Przysiężniak z grupy II
oraz Julia Szymoniak, Zuzia Dziedzina, Ala Kwiatkowska z grupy V

Gratulujemy!!!

szlaczek

2. W konkursie literackim „Mój ulubiony bohater przygód Baltazara Gąbki Stanisława Pagaczewskiego" jury konkursu przyznało:

I miejsce:
Pola Bachurska z grupy III
II miejsce:
Julia Kościelniak z grupy II

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

szlaczek


Konkursy
w roku szkolnym 2017/2018

  

1. W Międzyprzedszkolnym Konkursie Piosenki Turystycznej „Na szlaku" laureatami konkursu z naszego przedszkola zostali:

I miejsce:
Alicja Micek, Zosia Kmiotek, Natalia Miernik - z grupy IV

III miejsce:
Emilka Salach, Wiktoria Zakrzewska – z grupy V

Wyróżnienia:
Karolina Karwat, Adam Piotrowski - z grupy VI
Julia Micek, Liliana Białoń, Magdalena Małyniuk, Wiktoria Miernik - z grupy II
Julia Szymoniak, Helena Rzeszowska, Zuzanna Dziedzina - z grupy III
Lena Gobiecka, Dorian Radłowski - z grupy VI szlaczek

2. W Rodzinnym Konkursie „Profesor Gąbka Mój Przyjaciel" głosami dzieci i rodziców laureatami zostali:

Miejsce I - Weronika Matras- siostra Patrycji Matras z grupy VI - ( praca nr 33)
Miejsce II - Aleksander Folta - absolwent przedszkola, brat Weroniki Folta z grupy I (praca nr 1)
Miejsce III - Anna i Barbara Nowak – grupa IV (praca nr 2)
Wyróżnienie- Natalia Miernik- grupa IV ( praca nr 15)

Laureatom- Gratulujemy!!!

szlaczek

3. W konkursie plastycznym "Pippi, Lotta, Mio i inni" na ilustrację do dowolnej książki Astrid Lindgren (szwedzkiej autorki literatury dziecięcej) organizowanym przez Centrum Młodzieży im. dr H. Jordana nagrodzone zostały prace:
Antoniny Żarskiej z grupy VI
Karoliny Hrabia z grupy IV
Liliany Białoń z grupy II

szlaczek

4. W wewnątrz przedszkolnym konkursie plastycznym pt. „Drzewko życzliwości" laureatami zostali:
I miejsce (technika przestrzenna): Emilka Niekurzak z grupy II
I miejsce (technika płaska): Julia Szymoniak z grupy III
II miejsce: Adam Piotrowski z grupy VI
III miejsce: Julia Kościelniak z grupy I

szlaczek

5. W Mikołajkowym Konkursie Plastycznym dla przedszkolaków pt.: „Zaprzęg Świętego Mikołaja" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 21 laureatami z naszego przedszkola zostali:
Miejsce I:
Kmiotek Zofia – grupa IV
Lena Gobiecka, Karolina Karwat i Laura Szlęzak – grupa VI

szlaczek

6. W konkursie plastycznym pt.:„Maska karnawałowa" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 21 nagrody na balu karnawałowym otrzymali wszyscy uczestnicy z grupy VI:
I miejsce: Antonina Żarska
II miejsce: Anita Więcek
III miejsce: Borys Sokół oraz
wyróżnienia:
Ania Czyż, Karolina Karwat, Lena Gobiecka, Aleksandra Przysiężniak, Tymon Banaś

szlaczek

7. W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Ratujmy przyrodę" dziewczynki z grupy III: Julia Szymoniak, Zuzanna Dziedzina i Alicja Kwiatkowska zajęły II miejsce. Praca pod tytułem "Smok czy smog" została wyróżniona spośród 80 prac nadesłanych z całej Polski.
                                                                                                                              Gratulujemy!!!

szlaczek

8. W Rodzinnym Konkursie Plastyczno - Technicznym "Dobre rady na złe odpady" laureatami zostali:
I miejsce - Anna Nowak, Barbara Nowak z grupy IV
II miejsce - Maja Albrzykowska z grupy I
III miejsce - Wiktor Tabor z grupy III
Wyróżnienia:
Lidia Penar z grupy II
Mikołaj Penar z grupy IV
Natalia Anusz z grupy V
Emilia Salach z grupy V
Życzymy dalszych sukcesów!!!

szlaczek


Konkursy
w roku szkolnym 2016/2017

 

1. W dniu 8 listopada w naszym przedszkolu odbył się VIII Międzyprzedszkolny Przegląd Pieśni Patriotycznej. Oto laureaci konkursu z naszego przedszkola:

I miejsce:
Inez i Lena Wach z gr. V oraz
Aleksandra Przysiężniak, Robert Więcek, Julia Szymoniak z gr. III

II miejsce:
Dorian Radłowski z gr. II

III miejsce:
Wiktoria Zakrzewska, Karol Greguska z gr. I

Wyróżnienie:
Anna Czyż, Anna Nowak, Bartłomiej Tokarzewicz z gr. II
Natalia Miernik z gr. IV

Wszystkim gratulujemy !

szlaczek

2. Marcelina Soból z grupy IV zajęła III miejsce w konkursie plastycznym „Noszę odblaski – jestem bezpieczny na drodze" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 21

szlaczek

3. I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Zapomniane kolędy i pastorałki" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 113 w Krakowie i Zespół Szkoły i Przedszkola w Łostówce wywalczyły dzieci z grupy V w składzie:
wokal – Inka i Lenka Wach
gra na tamburynach – Alicja Droździel, Łucja Lichtenberg i Zosia Matylla
gra na grzechotkach – Tobiasz Białoń, Kuba Cabała i Dominik Zalas

szlaczek

4. W konkursie plastycznym pt. „Najpiękniejsze miejsca Krakowa" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 21 w Krakowie laureatami zostali:
I miejsce:
Marcelina Soból z gr. IV, która narysowała Sukiennice
II miejsce:
Mateusz Przepiórka z gr. IV , który namalował Kościół Mariacki

szlaczek

5. W ogólnopolskim konkursie plastycznym „Kartka z zimowym pejzażem" zorganizowanym przez Hospicjum św. Łazarza w Krakowie komisja konkursowa przyznała I miejsce w kategorii przedszkola Karolowi Greguska z grupy I.
Gratulujemy!

szlaczek

6.W rodzinnym konkursie plastycznym na plakat reklamujący ulubioną dyscyplinę sportową laureatami zostali:
I miejsce: Aleksander Folta
II miejsce: Piotr Kościelaniak
III miejsce: Zosia Matylla
Wyróżnienie: Sebastian Kołota

szlaczek

7. „Wszystkie dzieciaki kochają zwierzaki"
Pod takim hasłem Szkoła Podstawowa nr 113 w Krakowie zorganizowała konkurs recytatorski oraz plastyczny. Naszym przedszkolakom poszło znakomicie.
Oto zwycięscy:
w konkursie recytatorskim:
II miejsce - Zofia Kmiotek z gr. III – za wiersz "Małpa w kąpieli" Aleksandra Fredro
III miejsce - Dariusz Florek z gr. II - za wiersz "Zebra" Hanny Niewiadomskiej
w konkursie plastycznym:
II miejsce - Anna Czyż z gr. II - "Kaczka Dziwaczka" Jana Brzechwy
Wyróżnienia: - Aleksandra Zając z gr. VI "Śniadanko baranka" Doroty Gellner
                      - Lena Wach z gr. V - "Psie smutki" Jana Brzechwy

Gratulujemy!

szlaczek

8. W konkursie plastycznym pt. "Maska Tradycyjna i Współczesna" organizowanym przez MDK Dom Harcerza w Krakowie jury konkursowe przyznało wyróżnienie dla Alicji Pyssy z grupy III
Gratulujemy!!!

szlaczek

9. W dniu 29 marca w naszym przedszkolu odbył się między-przedszkolny konkurs piosenki turystycznej „Na szlaku".
Oto laureaci konkursu z naszego przedszkola:

W kategorii dzieci młodszych:
III miejsce: Martyna Jamróz i Wiktoria Zakrzewska - grupa I

W kategorii dzieci starszych:
I miejsce:      Alicja Micek i Sebastian Kucharski - grupa III
II miejsce:    Natalka Zychowicz, Lena Wach i Inez Wach - grupa V oraz
                      Franciszek Godek i Jan Straszak - grupa IV
III miejsce:   Barbara Nowak i Adam Piotrowski - grupa II
Wyróżnienia: Anita Więcek i Dorian Radłowski - grupa II oraz
                      Maciek Zychowicz - grupa V oraz
                      Magdalena Stasiaczek - grupa V
Gratulujemy!

szlaczek

10. W konkursie plastycznym pt. " Portret Pani Wiosny" organizowanym przez Zespół Szkolno - Przedszkolny Nr 6 w Krakowie przy ul. Dietla
I miejsce zajęła Milenka Michór z grupy V
II miejsce ex aequo zajęli: Łucja Lichtenberg i Maciej Zychowicz również z grupy V

Tak trzymać !
Gratulacje!

szlaczek

11. W II Edycji Krakowskiego Konkursu Plastycznego pt. "Piękna nasza Polska cała - Witaminki z naszego ogródka" organizowanego przez Samorządowe Przedszkole Nr 123 w Krakowie "Tęczowa Akademia Przedszkolaka " przy ul. Miechowity
II miejsce zajęła Madzia Stasiaczek z grupy V
Gratulujemy!

szlaczek

12. Dzieci z grupy III zdobyły I miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Dbajmy o Przyrodę".
Gratulujemy!

szlaczek

13. W rodzinnym konkursie fotograficznym "Na szlaku" organizowanym przez nasze przedszkole Jury przyznało:

I miejsce: Dominik Zalas - grupa V
                 Jakub Cabała - grupa V

II miejsce: Kamil Zalas - grupa VI

III miejsce: Zuzanna Dąbrowska - grupa IV
                   Lidia Penar - grupa VI
                   Zuzanna Dziedzina - grupa II

Wyróżnienie: Mikołaj Penar - grupa III

Gratulujemy!

szlaczek

14. W konkursie piosenki pt. „Wiosna w piosence" organizowanym przez Samorządowe Przedszkole nr 121 w Krakowie I miejsce zajęli : Alicja Micek, Julia Szymoniak, Sebastian Kucharski oraz Bartłomiej Zając z grupy III
                                                                                                                                     Gratulujemy!

szlaczek


Konkursy
w roku szkolnym 2015/2016

 

1.Dzieci z grupy I zajęły I miejsce w konkursie plastycznym pt. „Zwierzęta duże i małe" organizowanym przez Samorządowe Przedszkole nr 165 w Krakowie.

szlaczek

2. Dzieci z grupy III, IV i V brały udział w konkursie recytatorskim pt. „Ach to zdrowie" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 21.
A oto laureaci konkursu:

I miejsce
Martyna Bachurska – grupa IV

II miejsce
Mateusz Przepiórka – grupa III

III miejsce
Lena Wach – grupa V

szlaczek

3. Dzieci z grupy IV zdobyły II miejsce w konkursie ekozabawek pt. „Podróże wodne i podwodne", zorganizowanym przez Fundację Nauki i Kultury oraz Muzeum Inżynierii Miejskiej.

szlaczek

4. W rodzinnym konkursie literackim pt.: „Z ekologią za Pan brat" na wiersz o tematyce ekologicznej organizowanym w naszym przedszkolu jury przyznało:

I miejsce:
Milena Michór – grupa V za wiersz „Eko Mila" oraz
Miłosz Winiarczyk – grupa VI za wiersz bez tytułu ( Z ekologią za pan.....)

II miejsce:
Sebastian Harłoza – grupa IV za wiersz „Ekosen"
Maciej Janczur – grupa IV za wiersz „ Z ekologią za Pan brat"

III miejsce:
Zuzanna Dąbrowska – grupa IV za wiersz „Czysty Kraków"

Wyróżnienia:
Jakub Cabała – grupa V za wiersz „10 rad małego ekologa"
Sebastian Jones – grupa VI za wiersz „Eko być! "
Kesja Lorenz – grupa VI za wiersz „Ekologiczny świat"

Gratulujemy!

szlaczek

5. Dzieci z naszego przedszkola brały udział w konkursie plastycznym dla Przedszkoli „Pani Zima" organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 21. Oto zwycięzcy konkursu:

Prace indywidualne:

I MIEJSCE:
Jerzy Dydo - grupa IV
Amelia Liszka - grupa IV
Martyna Liszka - grupa IV

II MIEJSCE:
Lena Bałos - grupa IV
Maciek Janczur - grupa IV
Marcelina Soból - grupa III

III MIEJSCE:
Martyna Bachurska - grupa IV
Kaja Sabała - grupa III

WYRÓŻNIENIA:
Elena Greguska - grupa IV

Prace zbiorowe:

Grupa IV:
Natasza Limanowska
Patrycja Klimek
Elena Greguska

Grupa V:
Lena Wach
Inez Wach
Milena Michór
Magdalena Stasiaczek

Zwycięzcom i wyróżnionym
GRATULUJEMY!

szlaczek

6. W rodzinnym konkursie plastycznym pt.: „Marzenia kropelki wody" organizowanym w naszym przedszkolu nagrodzeni zostali:

PRACE PŁASKIE

I miejsce:
Zosia Matylla - grupa V

II miejsce:
Bartosz i Wiktor Piotrowscy - grupa I i V

III miejsce:
Martyna Bachurska – grupa IV
Gabrysia Sokół - grupa I

PRACE PRZESTRZENNE

I miejsce:
Kubuś Klimczyk - grupa IV

II miejsce:
Natalka Anusz - grupa I

III miejsce:
Amelka Kwaśny – grupa V

GRATULUJEMY !

szlaczek

7. W kwietniu w naszym przedszkolu odbył się Rodzinny Konkurs Plastyczny pt.: „Coś z zakrętek –Mieszkańcy wiosennej łąki „
Komisja konkursowa nagrodziła następujące prace:

W kategorii: Prace przestrzenne:

I miejsce:
Miłosz Olchawa - grupa I

II miejsce:
Jakub Cabała - grupa V

III miejsce:
Zuzia Dziedzina - grupa II

Wyróżnienie: ex aequo:
Oluś Folta - grupa IV
Zosia Kmiotek - grupa VI
Wiktoria Sikora - grupa V

W kategorii: Prace płaskie:

I miejsce:
Tosia Żarska - grupa III

II miejsce:
Kaja Sabała – grupa III

III miejsce: ex aequo:
Sebastian Kołota – grupa V
Kacper Wojtas - grupa I

Wyróżnienie:
Kacper Warchoł - grupa IV
Bartłomiej Zając - grupa VI

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

szlaczek

8. W dniu 19 kwietnia w Miedzy przedszkolnym Konkursie Recytatorskim " Kraków Wierszem Malowany" zorganizowanym w Samorządowym Przedszkolu nr 124 przy ul. Zwycięstwa 22

I miejsce za wiersz " Krakowski paw" zdobył Iwo Bułkowski z grupy V
Wyróżnienie otrzymał Krzyś Nahirny- Bączkowski z grupy II

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

szlaczek

9. W dniu 26 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się między przedszkolny konkurs piosenki ekologicznej pt. „Cztery żywioły".
Do konkursu zgłosili się uczestnicy z 6 przedszkoli (Samorządowe Przedszkole nr 83, Samorządowe Przedszkole nr 118, Samorządowe Przedszkole nr 121, Samorządowe Przedszkole nr 130, Samorządowe Przedszkole nr 138, Samorządowe Przedszkole nr 165).
Łącznie wystąpiło 28 uczestników: 7 solistów w kategorii dzieci młodszych, 6 solistów w kategorii dzieci starszych oraz 5 zespołów.
W skład komisji wchodzili:
Przewodnicząca: p. Ewa Gubała - dyrektor Samorządowego Przedszkola nr 130
Członkowie: p. Agnieszka Sabała – przedstawiciel Rady Rodziców przy Samorządowym Przedszkolu nr 130; p. Małgorzata Zielińska - bibliotekarka z Krowoderskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Opolskiej oraz p. Rafał Zalas – wokalista i gitarzysta krakowskiego zespołu Najemnicy
Jury miało niełatwe zadania, bo wszyscy uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom, ale po burzliwych naradach udało się wyłonić zwycięzców.

W kategorii dzieci młodszych:
I miejsce - Kacper Cekira z Przedszkola 165
II miejsce - Aleksandra Kaczor z Przedszkola 83
III miejsce - Milena Wieczorek z Przedszkola 165

W kategorii dzieci starszych:
I miejsce - Ewa Ałasa z Przedszkola 121
II miejsce - Wojciech Płuska z Przedszkola 121
III miejsce - Natalka Miernik z Przedszkola 130

W kategorii zespołów:

I miejsce - Zosia Kmiotek z Przedszkola 130
                  Aleksandra Przysiężniak
                  Alicja Micek

Wyróżnienia - Kamil Bartolt z Przedszkola 118
                       Olek Morawiec
                       Mateusz Cichoń

                       Lena Żmuda z Przedszkola 83
                       Karolina Chamera
                       Maciek Rzepa

                       Anna Skwarzec z Przedszkola 138
                       Piotr Wilk
                       Celina Jodłowska

                       Emilka Kubik z Przedszkola 118
                       Ania Mróz
                       Oliwia Borak

                                                Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

szlaczek

10. I miejsce w "Wiosennych potyczkach" – w konkurencjach sportowych oraz w zakresie wiedzy na temat zdrowego trybu życia, zorganizowanych przez Szkolę Podstawową nr 113 w Krakowie zajęła sześcioosobowa drużyna z grupy IV w składzie:

Martyna Bachurska
Lena Bałos
Jerzy Dydo
Maciej Janczur
Natasza Limanowska
Martyna Liszka

szlaczek

11. Dnia 12 maja dzieci z naszego przedszkola brały udział w konkursie piosenki, ,Bezpiecznie i zdrowo przez świat " organizowanym przez Przedszkole nr 121 w Krakowie.
Dorian Radłowski z grupy II w swojej kategorii wiekowej zdobył I miejsce natomiast duet ,, Inka i Lenka Wach" z grupy V wywalczyły II miejsce w kategorii duetów.
Serdecznie gratulujemy!!!

szlaczek

12. W I. Nowohuckim Konkursie Literackim i Plastycznym "Urodziny Marchewki", zorganizowanym przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska z Krakowa, w kategorii prac przestrzennych wyróżnienie otrzymała Martynka Liszka z grupy IV, natomiast w kategorii prac literackich wyróżnieni zostali: Zuzia Dąbrowska i Maciek Janczur z grupy IV.

szlaczek


Konkursy
w roku szkolnym 2014/2015

 

1.Dzieci z naszego przedszkola brały udział w konkursie plastycznym pt. „Zwierzęta duże i małe" organizowanym przez Samorządowe Przedszkole nr 165 w Krakowie.

Miejsce III
Martynka i Amelka Liszka - grupa III

Wyróżnienia
Magdalena Stasiaczek - grupa II
Łucja Lichtenberg - grupa II
Aleksandra Kasperczyk - grupa IV

      szlaczek

2. Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 21 oraz dzieci 5-6 letnie z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie plastycznym pt. „Kolory jesieni" zorganizowanym przez Panią Dorotę Czapiga

Miejsce I
Gabrysia Oświęcimska - grupa IV

Miejsce II
Patrycja Klimek - grupa III
Wiktoria Matuszewska - grupa IV

Miejsce III
Sybilla Krawczyńska - grupa III
Natalka Strękowska - grupa IV

 szlaczek

3. Pięcioosobowy zespół z grupy IV zajął II miejsce w konkursie „Bezpiecznie w domu, przedszkolu i na drodze" zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr 113

 szlaczek

4. Nasze Przedszkole otrzymało dyplom za zajęcie III - go miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno - Technicznym "Jesienne ozdoby"

szlaczek

5. Wyniki konkursu plastycznego pt. „KAPELUSZ PANI JESIENI"

I miejsce:
Kasperczyk Ola - grupa IV
Stanek Jagoda - grupa IV

II miejsce:
Duk Martyna - grupa IV
Rymarz Kamila - grupa V

III miejsce:
Markuc Mira - grupa III
Liszka Amelia - grupa III
Nowacki Piotr - grupa II

Wyróżnienia:
1.Nowacki Kacper -grupa I
2.Stasiaczek Madzia i Bartuś -grupa II
3.Zalas Dominik -grupa II
4.Klimczyk Kuba -grupa III
5.Liszka Martynka -grupa III
6.Oświęcimska Gabrysia -grupa IV
7.Matuszewska Wiktoria -grupa IV
8.Strękowska Natalia -grupa IV
9.Bartyzel Szymon -grupa IV
10.Sabała Lena i Kaja -grupa V i grupa III
11.Kozieł Maks -grupa .V
12.Przybyłek Alicja -grupa V
13.Rymarz Kamila -grupa V

 szlaczek

6. Dzieci z naszego przedszkola brały udział w konkursie muzycznym pt. „EKO- PIOSENKA" organizowanym przez Samorządowe Przedszkole nr 118 w Krakowie.

W kategorii solistów:

Miejsce I
Alena Kawiorska - grupa V

W kategorii zespoły:

Miejsce II
Gabrysia Oświęcimska i Natalia Czekaj - grupa IV

Miejsce III
Wiktoria Sikora i Dominik Zalas - grupa II

szlaczek

7. Miło nam poinformować, że nasi mali Górale z grupy II w składzie:

Madzia Stasiaczek
Bartosz Stasiaczek
Milenka Biniek
Inka Wach
Lenka Wach
Milenka Michór
Tobiasz Białoń
Dominik Zalas

zdobyli I miejsce w VII Ogólnopolskim Konkursie „Zapomniane kolędy i pastorałki" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 113 w Krakowie.


szlaczek

 8. W dniu 28.01.2015r. w organizowanym w naszym przedszkolu Przeglądzie Grup Kolędniczych, zespół „Maluszki" z naszego Przedszkola zdobył III miejsce.


szlaczek

9. W konkursie rodzinno- plastycznym pt.: „Drzewo genealogiczne" organizowanym w naszym przedszkolu zostały nagrodzone prace dzieci:

I miejsce:
Ania Bugaj - grupa IV
Maks Oliwa - grupa III

II miejsce:
Jagoda Stanek - grupa IV

III miejsce:
Natalia Strękowska - grupa IV
Katarzyna Radwańska - grupa IV

Wyróżnienia:
Dominik Zalas - grupa II
Michalina Całka - grupa IV
Jakub Klimczyk - grupa III
Sybilla Krawczyńska - grupa IV
Madzia i Bartosz Stasiaczek - grupa II

Gratulujemy!


szlaczek10. Dzieci z naszego przedszkola brały udział w XII edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego z surowców wtórnych pt: „Ratujmy przyrodę" organizowanym w Samorządowym Przedszkolu nr 83.

Wyróżnienia:
Lena Wach - grupa II
Inez Wach - grupa II


szlaczek

11. W dniu 15.04.2015 roku odbyły się obrady jury XX Przeglądu Dorobku Artystycznego Przedszkoli. W Przeglądzie udział wzięło 76 podmiotów. Przesłuchania trwały dwa dni: 14-15.04.2015 r.
Jury w składzie:
Przewodnicząca - Bogumiła Górecka – teatrolog, instruktor MDK
Jacek Korohoda – artysta muzyk, kierownik działu edukacji artystycznej MDK
Anna Chruścińska – dyplomowany choreograf, instruktor tańca MDK
Anna Śliwa – nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego
Małgorzata Perc – pianista, dyrygent, nauczyciel emisji głosu w MDK
Katarzyna Skawińska – choreograf tańca, prezes Stowarzyszenia Teatru Tańca DF, pracownia imprez MDK
wyłoniło następujących laureatów:

W kategorii TANIEC
Miejsce I - GRUPA V (KRAKOWIAK), P 64, (BRASKA, ROSA-NOWAK)
Miejsce II - GRUPA „WIEWIÓRECZKI" (TANIEC CHMURKI Z WIATREM), P 123, (KAROLSKA)
Miejsce III - GRUPA III + GRUPA V (TANIEC ŚLĄSKI), P.POD GWIAZDKAMI

WYRÓŻNIENIE
ZESPÓŁ TANECZNY Z P 130, (KLUBA, ZAGÓRSKA)


szlaczek

12.W dniu 24 kwietnia w XII Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim dla najmłodszych „Entliczek- Pentliczek 2015" organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury przy ul. Grunwaldzkiej.

Magdalena Urban z grupy V – za recytację wiersza pt. „Skarga książki" zdobyła III miejsce.


szlaczek

13.Dzieci z grupy III brały udział w konkursie plastycznym „Strój krakowski w oczach dziecka" w ramach konkursu „Kto Ty jesteś- Polak mały" organizowanym w kwietniu przez Towarzystwo Przyjaciół Kultury Ludowej w Krakowie.

Wyróżnienie zdobyła Sybilla Krawczyńska.


szlaczek

14. W rodzinnym konkursie literackim pt.: "Kraków moje miasto" organizowanym w maju w naszym przedszkolu Jury zdecydowało przyznać wszystkim uczestnikom konkursu I miejsce ze względu na stworzenie pięknych wierszy oraz wykazanie inicjatywy i chęci udziału w konkursie.

I miejsce zdobyły więc wiersze dzieci:
1. Milena Michór - gr. II
2. Kuba Cabała - gr. II
3. Jagoda Stanek - gr. IV
4. Szymon Sarosiek – gr. I
5. Maja Kaźmierczak - gr. IV
6. Krystian Wierzbicki - gr. IV
7. Kuba Kołota - gr. IV

Wszystkim uczestnikom literackich zmagań gratulujemy!


szlaczek

15. W rodzinnym konkursie fotograficznym pt.: "Małopolskie zabytki" trwającym od 1.10.2014r. do 31.05.2015r. organizatorzy konkursu zdecydowali przyznać wszystkim uczestnikom konkursu I miejsce ze względu na dostarczenie pięknych zdjęć zabytków z różnej części Małopolski oraz za chęci udziału w konkursie.

I miejsce zajęli:
Jakub Cabała – grupa II
Sebastian Kucharski – grupa VI
Martyna i Amelia Liszka – grupa III
Adam Nowak – grupa VI
Dominik Zalas – grupa II


szlaczek

16. W II Między przedszkolnym Konkursie Recytatorsko - Teatralnym pt.,, Spotkanie z Janem Brzechwą" organizowanym przez Samorządowe Przedszkole nr 61 w Krakowie Magdalena Urban z grupy V zdobyła III miejsce.


szlaczek

17. W konkursie śpiewno – tanecznym: ,,Kto Ty jesteś? - Polak Mały" organizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Kultury Ludowej dzieci z grupy V otrzymały wyróżnienie.


szlaczek


 

Konkursy
w roku szkolnym 2013/14

 

1.Konkurs wewnątrzprzedszkolny - rodzinny konkurs fotograficzny „Wspomnienie lata"
organizowany w naszym przedszkolu przez nauczycielki p. Elżbietę Klubę i p. Ewę Zagórską
I miejsce                                                                                                                                                      Grzegorz Fendrych- grupa V                                                                                                                            
Alicja i Michasia Całka – grupa IV i III
II miejsce                                                                                                                                                    Natalia Strękowska – grupa III
Maja Dorna – grupa III
III miejsce                                                                                                                                                 Martyna Kurzydło- grupa V

Wyróżnienia                                                                                                                                                 Magda Lasiewicz - grupa V
Krystian Rymarz - grupa V
Jagoda Stanek –grupa V

 

2. Konkurs plastyczny „O smoku, wawelskich głowach, Stańczyku i królu alchemiku"
organizowany przez Dział Oświatowy Zamku Królewskiego na Wawelu,
- wysłano 2 prace plastyczne /Wiktoria Nowińska i Jagoda Stanek z grupy V/

 

3. Konkurs plastyczny „Mój ulubiony wieczorynkowy bohater"- organizowany przez
inicjatywę „Ratujmy Wieczorynkę" – Białystok
- wysłano 2 prace plastyczne /Emilka Liszka i Barbara Pilch z grupy V/

 

4. Konkurs „Bezpieczni w domu, przedszkolu i na drodze" organizowany przez SP 113
w ramach akcji "Odblaskowa Szkoła"- grupa IV zajęła II miejsce.

 

5. Konkurs plastyczny, ogólnopolski – „Jesienne duszki i leśne skrzaty" pod patronatem
Nadleśnictwa Niepołomice – organizowany w I etapie w naszym przedszkolu przez nauczycielki p. Jolantę Bogucką
i p. Annę Cabałę w naszym przedszkolu.
I miejsce                                                                                                                                                      Jagoda Stanek z gr. V                                                                                                                                     
Emilka Mleczko z gr. VI                                                                                                                                   
Ala Przybyłek z gr. II
II miejsce                                                                                                                                                    Natalia Czekaj z gr. III
Ala i Michasia Całka z gr. IV i III
Wiktor Semkowicz z gr. III
III miejsce                                                                                                                                                   Dominik Zalas z gr. I
Kasia Radwańska z gr. V
Kuba Cabała z gr. VI
Robin Cole z gr. III

 

6. Konkurs ogólnopolski w ramach akcji Akademia Zdrowego Przedszkolaka –
„Zbożowa mandala" – grupa V zajęła III miejsce w grupie dzieci 5-6 –letnich.

 

7. Konkurs plastyczno- techniczny /rodzinny/„Mój instrument" – organizowany w naszym przedszkolu przez
nauczycielkę p. Renatę Galus
I miejsce                                                                                                                                                      Natalia Czekaj gr. III
II miejsce                                                                                                                                                    Grzegorz Włodarczyk gr. IV
III miejsce

Alicja Przybyłek gr. II

Wyróżnienia
Natalia Strękowska gr. III
Iga Habrat gr. IV
Jakub Liszka gr. IV
Wiktoria Mielech gr. IV
Emilia Depta gr. IV
Wojciech Gorzkowski gr. V
Amelia Liszka gr. VI
Martyna Liszka gr. VI

 

8. Konkurs muzyczny międzyprzedszkolny „Hej kolęda, kolęda" – organizowany w naszym przedszkolu przez
nauczycielki p. Martę Juszczak i p. Annę Cabałę
III miejsce
Wiktoria Mielech gr. IV

Wyróżnienie
Kasia Dziedzic gr. I

 

9. Konkurs recytatorski pt.„Wiosna" organizowany przez Szkołę Podstawową Nr 21 w dniu 4.03.2014 r.

II miejsce
Wojciech Kurzyński - gr. IV

Wyróżnienie
Maciej Gądek - gr. IV

Mateusz Leśniak - gr. IV

 

10. Miedzyprzedszkolny konkurs piosenki pt. "Warzywno-owocowy zawrót głowy" organizowany przez Przedszkole nr 118 w Krakowie w dniu 9.04.2014 r.

II miejsce

Czekaj Natalia - gr. III

Oświęcimska Gabriela - gr. III

Podlasko Maja - gr. II

 

11. Ogólnopolski konkurs plastyczny "Ratujmy Przyrodę" organizowany przez Samorządowe Przedszkole nr 83 w Krakowie

Wyróżnienie

Emilia Liszka gr. V

Aleksandra Kasperczyk gr. V

 

W rodzinnym konkursie literackim pt.: "Kraków moje miasto" organizowanym w maju

w naszym przedszkolu  Jury zdecydowało przyznać wszystkim uczestnikom konkursu

I miejsce ze względu na stworzenie pięknych wierszy oraz wykazanie inicjatywy i chęci udziału w konkursie.

 

I miejsce zdobyły więc wiersze dzieci:

  1. Milena Michór - gr. II
  2. Kuba Cabała  - gr. II
  3. Jagoda Stanek - gr. IV
  4. Szymon Sarosiek – gr. I
  5. Maja Kaźmierczak  - gr. IV
  6. Krystian Wierzbicki  - gr. IV
  7. Kuba Kołota  - gr. IV

 

Wszystkim uczestnikom literackich zmagań gratulujemy      

Copyright 2013  Samorządowe Przedszkole nr 130 w Krakowie